NewGreen - architekt krajobrazu

Czas na ogród

projektowanie ogrodów | architektura krajobrazu

Visit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On TwitterCheck Our FeedVisit Us On LinkedinVisit Us On Pinterest

Dwie koncepcje przebudowy tarasu przy domu szeregowym, Tarnów

projekt-tarasu-przy-domu-szeregowymTaras przy domu szeregowym w Tarnowie jest wyniesiony względem poziomu gruntu o metr. Celem projektowym było przebudowanie istniejącego tarasu tak, aby stworzyć płynne przejście z tarasu do ogrodu, a także stworzyć miejsce, pełniące funkcje letniej jadalni oraz miejsce na grilla ogrodowego.

 

W pierwszej koncepcji stworzono dwa tarasy na różnych poziomach. Taras mniejszy, znajdujący się na poziomie drzwi tarasowych, pełni funkcję wypoczynkową ? ustawione będą na nim leżaki ogrodowe, lub komplet ogrodowych mebli wypoczynkowych. Drugi, większy taras jest obniżony względem pierwszego i pełni funkcje letniej jadalni. Aby ograniczyć ilość barierek, różnice poziomów wykorzystano do wkomponowania w taras donic na rośliny oraz element wodny. Na poziomie gruntu, obok pomieszczenia gospodarczego zaprojektowano placyk, na którym ustawiony będzie grill ogrodowy. Ponieważ taras, na którym ustawiony jest stół z krzesłami jest wyniesiony względem gruntu, od strony sąsiadującego bloku opcjonalnie zaprojektowano zadaszenie tarasu, zapewniające użytkownikom intymność.

W drugiej koncepcji również zaprojektowano trzy, połączone ze sobą, tarasy na różnych poziomach, jednak o odmiennych funkcjach. Taras najmniejszy, najwyżej położony (na poziomie drzwi tarasowych) oraz średni (obniżony względem pierwszego) pełnią funkcje wypoczynkową (miejsce na ogrodowe meble wypoczynkowe), natomiast taras najniżej położony, na poziomie gruntu, jest największy i będzie on służył jako letnia jadalnia ? zmieści się tu duży stół z krzesłami. Na nim też znajdzie się miejsce na grilla ogrodowego. Podobnie jak w koncepcji pierwszej, murowane donice oraz zbiornik wodny ograniczają konieczność zastosowania barierek.

 

Koncepcja rewaloryzacji parku zdrojowego w Horyńcu-Zdroju
Dwie koncepcje małego ogrodu miejskiego, Warszawa
Projekt balkonu w dwóch wariantach, Kraków
Projekt domku ogrodowego w dwóch wariantach
Jak wybrać miejsce na kuchnię ogrodową
Koncepcja rozbudowy tarasu przy domu jednorodzinnym, Wrocław
Wyposażenie kuchni ogrodowej
Projekt ogrodu miejskiego, Płock
Koncepcja rewaloryzacji parku zdrojowego w Horyńcu-Zdroju
Trzy koncepcje patia dla pracowników przy biurowcu, Warszawa
Projekt altany ogrodowej w stylu orientalnym
Style ogrodowe cz. 3. Ogród śródziemnomorski
Pies w ogrodzie. Cz. 1
Style ogrodowe cz. 7. Ogród naturalistyczny
Bonsai. Żywe dzieło sztuki w Twoim ogrodzie.
Projekt tarasu przy domu jednorodzinnym, Wrocław