NewGreen - architekt krajobrazu

Czas na ogród

projektowanie ogrodów | architektura krajobrazu

Visit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On TwitterCheck Our FeedVisit Us On LinkedinVisit Us On Pinterest

Pobudka !

rozkwitająca śnieżyczka-przebiśniegW tym roku wcześnie, ale już możemy mówić o przedwiośniu. Po ostatnim ociepleniu kwitną już niektóre krzewy zakwitające zimą, a z ziemi wychodzą pierwsze wiosenne rośliny cebulowe. Pogoda przypomina nam, że już pora przygotować się na nadchodzący sezon w ogrodzie.

W lutym – jak co roku – powinniśmy już wysiewać nasiona niektórych kwiatów jednorocznych, jeśli chcemy uzyskać wcześniejsze zbiory możemy także przygotować rozsadę warzyw i ziół. W zimy łagodne jak ta możemy już przyciąć niektóre krzewy ozdobne (więcej na ten temat przeczytacie w naszym artykule wczesnowiosenne cięcie krzewów ozdobnych). To także dobry moment, aby dokonać przeglądu i konserwacji narzędzi ogrodniczych.

wiosna-w-ogrodzie

 

Pamiętajmy też o roślinach, które zabezpieczyliśmy przed mrozem. W czasie tak dużego wzrostu temperatur, jakie obserwuje się przez ostatnie dni, rośliny pod zimowym okryciem mogą przedwcześnie rozpocząć wegetację, dlatego też – jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy – zabezpieczenia zimowe roślin rozluźniamy. Raczej nie ma co liczyć na to, że przymrozki już nie wrócą, więc osłon nie zdejmujemy zupełnie, a w razie zapowiadanych spadków temperatur ponownie otulamy nimi rośliny. Przy dodatnich temperaturach powietrza pilnujmy, aby gleba w obrębie systemu korzeniowego roślin zimozielonych nie przesychała.

I nie zapomnijmy też wykorzystać tej cudownej przerwy w zimie na spacery!!!