NewGreen - architekt krajobrazu

Czas na ogród

projektowanie ogrodów | architektura krajobrazu

Visit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On TwitterCheck Our FeedVisit Us On LinkedinVisit Us On Pinterest

Tarasy i balkony

Dwie koncepcje przebudowy tarasu przy domu szeregowym, Tarnów

projekt-tarasu-przy-domu-szeregowymTaras przy domu szeregowym w Tarnowie jest wyniesiony względem poziomu gruntu o metr. Celem projektowym było przebudowanie istniejącego tarasu tak, aby stworzyć płynne przejście z tarasu do ogrodu, a także stworzyć miejsce, pełniące funkcje letniej jadalni oraz miejsce na grilla ogrodowego.


Czytaj więcej...

Projekt tarasu przy domu jednorodzinnym, Wrocław

projekt rozbudowy tarasu przy domu jednorodzinnymIstniejący niewielki taras na działce leśnej pod Wrocławiem powiększono tak, aby zmieściła się na nim letnia jadalnia, którą zadaszono konstrukcją drewnianą. Różnice terenu wykorzystano do budowy wyniesionych donic, w których posadzono trawy ozdobne. W jedną z donic wkomponowano fontannę ścienną z niewielkim zbiornikiem wodnym. Dużą powierzchnię tarasu urozmaicono drzewem “wyrastającym” z drewnianej nawierzchni.


Czytaj więcej...

Koncepcja rozbudowy tarasu przy domu jednorodzinnym, Wrocław

koncepcja rozbudowy tarasuKoncepcja ta miała na celu zatarcie ostrej granicy pomiędzy istniejącymi tarasami, a ogrodem i połączenie ich ze sobą optycznie i funkcjonalnie. Wydzielono 3 tarasy o różnej funkcji, które stopniowo przechodzą do ogrodu, stanowiąc płynne przejście do dalszych jego części.


Czytaj więcej...

Projekt patia przy stołówce biurowca, Warszawa

Patio przy stołówce biurowca, newgreen.pl Projekt przebudowy placu wypoczynkowego przy budynku biurowym w podwarszawskiej miejscowości. Modernizowany plac będzie przede wszystkim pełnił funkcję letniej jadalni.


Czytaj więcej...

Trzy koncepcje patia dla pracowników przy biurowcu, Warszawa

Koncepcje patia dla pracowników przy biurowcu, newgreen.pl Trzy koncepcje przebudowy placu wypoczynkowego przy budynku biurowym, pełniącego przede wszystkim funkcję letniej jadalni. Zakład leży w podmiejskiej miejscowości na obrzeżach Warszawy, sąsiaduje z lasem sosnowym.


Czytaj więcej...

Projekt balkonu w dwóch wariantach, Kraków

Projekt ogrodu na balkonie, newgreen.pl Dwie koncepcje zagospodarowania niewielkiego balkonu o powierzchni 6,5 m2 w bloku w ścisłym centrum Krakowa. Właścicielem jest młody mężczyzna. Mieszkanie urządzono w stylu nowoczesnego loftu. Pomimo bardzo ograniczonej powierzchni balkon miał stać się małą ?oazą?, dającą odpoczynek od miejskiego zgiełku, jednocześnie projekt miał się odznaczać oryginalnością.


Czytaj więcej...

Projekt ogrodu na dachu, Wrocław

Ogród na dachu, newgreen.pl Dwupoziomowy taras o powierzchni 72 m2 na dachu bloku w centrum Wrocławia. Właścicielami jest małżeństwo z dwiema córkami w wieku szkolnym. Część tarasu jest wyniesiona o 60 centymetrów.


Czytaj więcej...

Projekt tarasu żwirowego przy domu wolnostojącym, Warszawa

Taras żwirowy, newgreen.pl Taras o powierzchni  130 m2  przy domu jednorodzinnym wolnostojącym  w podmiejskiej miejscowości na obrzeżach Warszawy. Ogród leży na brzegu lasu sosnowego, część posesji  jest zalesiona. Właścicielami jest młode małżeństwo.


Czytaj więcej...