NewGreen - architekt krajobrazu

Czas na ogród

projektowanie ogrodów | architektura krajobrazu

Visit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On TwitterCheck Our FeedVisit Us On LinkedinVisit Us On Pinterest

Projekt nowoczesnego ogrodu przydomowego, Łódź

projekt-nowoczesnego-ogroduOgród o powierzchni 1600 m2 w okolicach Łodzi zaprojektowano w stylu nowoczesnym, minimalistycznym. Głównym punktem ogrodu jest rozległy trawnik, wokół którego poprowadzono szeroką ścieżkę ogrodową o wyrazistym, nieregularnym kształcie, podkreślającym płaszczyznę trawnika.

Na przedłużeniu tarasu wypoczynkowego zaprojektowano placyk żwirowy, na którym umieszczono urządzenia dla dzieci. Z czasem – kiedy plac zabaw dla dzieci nie będzie już potrzebny – przewiduje się powiększenie tarasu wypoczynkowego w jego miejscu.

W jednym z rogów działki w przyszłości planuje się budowę altany ogrodowej, do tego czasu w jej miejscu zaprojektowano miejsce wypoczynkowe z hamakiem.

W części frontowej ogrodu zaprojektowano niewielki ogródek warzywno-ziołowy oraz pomieszczenie gospodarcze na narzędzia ogrodnicze. Placyk gospodarczy zlokalizowano tak, aby był możliwy wjazd na niego z drogi.

W kompozycji roślinnej również dominuje minimalizm, uzyskany dzięki dużym powierzchniom jednogatunkowych nasadzeń krzewów, roślin okrywowych i traw ozdobnych oraz ujednoliconej kolorystyce projektowanych roślin. Aby nadać całej kompozycji lekkości, część rabat zastąpiono łąką kwietną, wzbogaconą o rośliny cebulowe, zdobiące ogród od wczesnej wiosny. W jednym z rogów ogrodu zaprojektowano zagajnik brzozowy, dający użytkownikom delikatny cień w upalne dni.  W doborze gatunkowym roślinności zadbano o to, aby zdobiła ona ogród również w okresie bezlistnym, stosując drzewa i krzewy o barwnej korze pędów.

 

 

Projekt ogrodu kwiatowego, Warszawa
Projekt nowoczesnego ogrodu prywatnego, Poznań
Projekt altany ogrodowej w stylu orientalnym
Rzecz o kompoście cz. 2. Co możemy kompostować, dodatki do kompostu
Pies w ogrodzie. Cz. 1
Projekt nowoczesnego ogrodu miejskiego, Warszawa
Ogród łatwy w utrzymaniu
Projekt ogrodu miejskiego, Płock
Style ogrodowe cz. 4. Ogród wiejski (rustykalny)
Pies w ogrodzie. Cz. 2
Projekt nowoczesnego ogrodu miejskiego, Warszawa
Style ogrodowe cz. 8. Ogród japoński
Projekt ogrodu w stylu śródziemnomorskim, Łódź
Bonsai. Żywe dzieło sztuki w Twoim ogrodzie.
Projekt nowoczesnego ogrodu miejskiego, Poznań
Projekt ogrodu z tarasem, Stalowa Wola