NewGreen - architekt krajobrazu

Czas na ogród

projektowanie ogrodów | architektura krajobrazu

Visit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On TwitterCheck Our FeedVisit Us On LinkedinVisit Us On Pinterest

Projekt nowoczesnego ogrodu z basenem, Warszawa

przedogródek nowoczesnyOgród o powierzchni 1100m2 pod Warszawą. Właścicielami jest małżeństwo z trójką dzieci w wieku szkolnym. Istniejące różnice terenowe wykorzystano do podziału ogrodu na dwie części o odmiennych funkcjach i charakterze. Obie części oddzielono od siebie grupami drzew, a przejście między nimi podkreślono schodami terenowymi i pergolą.

 

Część ogrodu, bezpośrednio przylegającą do domu o nowoczesnej bryle, utrzymano w stylu nowoczesnym,  minimalistycznym. Obok tarasu zaprojektowano podłużny kanał wodny i rozległy trawnik z małym placykiem wypoczynkowym. Z roślinności dominują w tej części ogrodu gatunki o stonowanej, zielonej kolorystyce, znalazło się tu wiele roślin strzyżonych w regularne kształty. Stonowaną kompozycję roślinną urozmaicono gatunkami o wyrazistych barwach kwiatów i oryginalnych kształtach – miedzy innymi trawami ozdobnymi, czosnkiem olbrzymim, juką, czy liliowcami.

Druga część ogrodu stanowić miała królestwo dzieci. Dlatego też znalazł się tu basen ogrodowy, boisko sportowe, a także niewielki sad owocowy, w cieniu którego rozpięto hamak. Poza dużym trawnikiem, zaprojektowano tu także łąkę kwietną, obsypaną barwnymi kwiatami. W tej części ogrodu posadzono też krzewy kwitnące o pachnących kwiatach, jak m.in. lilaki, jaśminowce, bzy czarne – takie, które mają przywoływać na myśl beztroskie wakacje na wsi.

Aby, pomimo odmiennego charakteru obu części, ogród stanowił harmonijną kompozycyjną całość, nadano mu wyraźny regularny, geometryczny układ.

 

Projekt altany ogrodowej w stylu orientalnym
Style ogrodowe cz. 2. Ogród formalny (francuski)
Style ogrodowe cz. 3. Ogród śródziemnomorski
Pies w ogrodzie. Cz. 1
Style ogrodowe cz. 6. Ogród nowoczesny
Koncepcja rozbudowy tarasu przy domu jednorodzinnym, Wrocław
Wyposażenie kuchni ogrodowej
Od czego zacząć projektowanie ogrodu
Projekt ogrodu kwiatowego, Warszawa
Koncepcja modernizacji parku kultury w Powsinie
Projekt placu przed muszlą koncertową
Projekt domku ogrodowego w dwóch wariantach
Style ogrodowe cz. 3. Ogród śródziemnomorski
Projekt nowoczesnego ogrodu miejskiego, Warszawa
Ogród łatwy w utrzymaniu
Dwie koncepcje przebudowy tarasu przy domu szeregowym, Tarnów