NewGreen - architekt krajobrazu

Czas na ogród

projektowanie ogrodów | architektura krajobrazu

Visit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On TwitterCheck Our FeedVisit Us On LinkedinVisit Us On Pinterest

Wielki Dzień Pszczół

ogród naturalistyczny. Fot. Agata ZambrzyckaPomimo iż coraz więcej mówi się o tym jak ważną rolę pełnią te małe, pożyteczne stworzenia, większość ludzi nadal postrzega je głównie jako ?producentów miodu?. Nadal niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak ważną rolę pełnią one w naszym ekosystemie, a także ? iż owady zapylające (gdyż w rzeczywistości chronić powinniśmy nie tylko pszczoły miodne, ale wszystkie pszczołowate) są zagrożone wyginięciem. Jeszcze mniej osób wie, iż właśnie dzisiaj ? 8 sierpnia ? obchodzimy Wielki Ogólnopolski Dzień Pszczół.

Ta akcja ma na celu uświadomienie roli pszczół, a także propagowanie działań, mających na celu ratowanie ich przed wymieraniem. W tym dniu ogrody botaniczne w wielu miastach (m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, lecz również w wielu mniejszyc) organizują otwarte imprezy edukacyjne, na których zdobędziemy wiele ciekawych informacji o życiu pszczołowatych, a także wskazówki dotyczące tworzenia środowiska przyjaznego owadom zapylającym (jak choćby warsztaty w budowy domków dla owadów zapylających, czy poznamy rośliny przyjazne pszczołom).

Wielki-Dzien-Pszczol

 

Imprezy będą otwarte dziś, w godzinach od 10.00 do 18.00 – to wspaniała propozycja na spędzenie piątkowego dnia z dziećmi – choć również starsi uczestnicy imprez z pewnością dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy.

Szczegółową listę placówek, które włączyły się do obchodów Drugiego Ogólnopolskiego Wielkiego Dnia Pszczół można znaleźć na stronie  www.pomagamypszczolom.pl/wielki-dzien-pszczol

 

Style ogrodowe cz. 7. Ogród naturalistyczny
Projekt ogrodu pod miastem, Płock
Projekt modernizacji ogrodu społecznościowego, Warszawa
Style ogrodowe cz. 7. Ogród naturalistyczny
Projekt ogrodu pod miastem, Płock
Projekt modernizacji ogrodu społecznościowego, Warszawa