NewGreen - architekt krajobrazu

Czas na ogród

projektowanie ogrodów | architektura krajobrazu

Visit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On TwitterCheck Our FeedVisit Us On LinkedinVisit Us On Pinterest

Portfolio

Prezentujemy Państwu projekty wykonane przez nasze studio. Portfolio podzieliliśmy na sześć wygodnych kategorii, które znajdą Państwo w menu z lewej strony. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi osiągnięciami.

Projekt ogrodu na długiej, wąskiej działce

ogrod-nowoczesny-z-basenemOgród na długiej, wąskiej działce za miastem, o powierzchni 2500 m2. Ogród zaprojektowano dla małżeństwa z dwójką małych dzieci. Kształt działki oraz rozmieszczenie budynków narzuciły wyraźny podział ogrodu na trzy części.

Pierwszą część stanowi reprezentacyjny przedogródek z miejscami parkingowymi dla gości typu zielony parking.


Czytaj więcej...

Projekt nowoczesnego ogrodu przydomowego

projekt-nowoczesnego-ogroduOgród o powierzchni 1600 m2 zaprojektowano w stylu nowoczesnym, minimalistycznym. Głównym punktem ogrodu jest rozległy trawnik, wokół którego poprowadzono szeroką ścieżkę ogrodową o wyrazistym, nieregularnym kształcie, podkreślającym płaszczyznę trawnika.


Czytaj więcej...

Projekt zieleni przyulicznej, Tłuszcz

projekt zieleni przyulicznej, newgreen.pl

Projekt zieleni przyulicznej przy projektowanym wiadukcie drogowym nad torami linii kolejowej oraz przy przebudowywanej drodze wojewódzkiej nr 634 w Tłuszczu.

W projekcie zastosowano gatunki roślin dobrze znoszące warunki miejskie, panujące w pobliżu ulic, czyli znoszące zanieczyszczenia przemysłowe (komunikacyjne), złe warunki glebowe oraz okresowe susze i upały.


Czytaj więcej...

Projekt ogrodu przydomowego

projekt ogrodu przydomowego, newgreen.plOgród o powierzchni 1100 m2 zaprojektowano w stylu nowoczesnym, dominują w nim proste linie nawierzchni ogrodowych i geometryczne rabaty roślinne, dzięki czemu teren wyraźnie podzielony jest na wnętrza ogrodowe o zróżnicowanych funkcjach. Projekt ogrodu stworzono dla młodego małżeństwa z dwójką dzieci.


Czytaj więcej...

Projekt ogrodu przy domu jednorodzinnym

projekt grodu przy domu jednorodzinnym, newgreen.plOgród o powierzchni 645,5 m2 zaprojektowano w stylu nowoczesnym, co podkreślają zarówno użyte materiały jak i proste, czytelne linie całego układu i minimalistyczny charakter kompozycji. Właścicielami ogrodu jest młode małżeństwo z małym dzieckiem.


Czytaj więcej...

Dwie koncepcje przebudowy tarasu przy domu jednorodzinnym

projekt-tarasu-przy-domu-szeregowymW domu jednorodzinnym o podwyższonym parterze drzwi tarasowe są wyniesione względem poziomu gruntu o metr. Celem projektowym było przebudowanie istniejącego tarasu tak, aby stworzyć płynne przejście z tarasu do ogrodu, a także stworzyć miejsce, pełniące funkcje letniej jadalni oraz miejsce na grilla ogrodowego.


Czytaj więcej...

Wizualizacja ogrodu letniskowego ze stawem

wizualizacja działki letniskowej, newgreen.plWizualizacja niewielkiej działki letniskowej, której głównym elementem jest duży staw ogrodowy – obecnie zaniedbany i wymagający gruntownej przebudowy. Staw urozmaicono kaskadą wodną i drewnianym pomostem, z którego można będzie podziwiać rośliny wodne. Wokół zbiornika wodnego zaprojektowano głównie wysokie trawy ozdobne, oddzielające ogród od sąsiedztwa. Na brzegu zaprojektowano altanę ogrodową z grillem.


Czytaj więcej...

Wizualizacja kompleksu budynków mieszkalnych

wizualizacja budynku mieszkalnegoWizualizacja niewielkiego osiedla domów jednorodzinnych, otoczonych ogrodami. Osiedle powstanie w miejscowości pod Warszawą


Czytaj więcej...

Projekt ogrodu w stylu nowoczesnym

przedogródek nowoczesnyOgród o powierzchni 1100m2, którego właścicielami jest małżeństwo z trójką dzieci w wieku szkolnym. Istniejące różnice terenowe wykorzystano do podziału ogrodu na dwie części o odmiennych funkcjach i charakterze. Obie części oddzielono od siebie grupami drzew, a przejście między nimi podkreślono schodami terenowymi i pergolą.


Czytaj więcej...

Projekt tarasu przy domu jednorodzinnym

projekt rozbudowy tarasu przy domu jednorodzinnymIstniejący niewielki taras na działce leśnej powiększono tak, aby zmieściła się na nim letnia jadalnia, którą zadaszono konstrukcją drewnianą. Różnice terenu wykorzystano do budowy wyniesionych donic, w których posadzono trawy ozdobne. W jedną z donic wkomponowano fontannę ścienną z niewielkim zbiornikiem wodnym. Dużą powierzchnię tarasu urozmaicono drzewem “wyrastającym” z drewnianej nawierzchni.


Czytaj więcej...

Starsze artykuły