NewGreen - architekt krajobrazu

Czas na ogród

projektowanie ogrodów | architektura krajobrazu

Visit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On TwitterCheck Our FeedVisit Us On LinkedinVisit Us On Pinterest

Ogrody prywatne

Projekt ogrodu przydomowego

projekt ogrodu przydomowego, newgreen.plOgród o powierzchni 1100 m2 zaprojektowano w stylu nowoczesnym, dominują w nim proste linie nawierzchni ogrodowych i geometryczne rabaty roślinne, dzięki czemu teren wyraźnie podzielony jest na wnętrza ogrodowe o zróżnicowanych funkcjach. Projekt ogrodu stworzono dla młodego małżeństwa z dwójką dzieci.


Czytaj więcej...

Projekt ogrodu przy domu jednorodzinnym

projekt grodu przy domu jednorodzinnym, newgreen.plOgród o powierzchni 645,5 m2 zaprojektowano w stylu nowoczesnym, co podkreślają zarówno użyte materiały jak i proste, czytelne linie całego układu i minimalistyczny charakter kompozycji. Właścicielami ogrodu jest młode małżeństwo z małym dzieckiem.


Czytaj więcej...

Projekt ogrodu w stylu nowoczesnym

przedogródek nowoczesnyOgród o powierzchni 1100m2, którego właścicielami jest małżeństwo z trójką dzieci w wieku szkolnym. Istniejące różnice terenowe wykorzystano do podziału ogrodu na dwie części o odmiennych funkcjach i charakterze. Obie części oddzielono od siebie grupami drzew, a przejście między nimi podkreślono schodami terenowymi i pergolą.


Czytaj więcej...

Projekt ogrodu w stylu śródziemnomorskim

ogród w stylu śródziemnomorskim, newgreen.pl

Niewielki (o powierzchni 145 m2), zaniedbany dotychczas, ogródek na tyłach domu zamieniono w przytulny zakątek w stylu śródziemnomorskim. Dużym walorem działki był wiekowy rozłożysty platan, który podkreślono wyniesionym murkiem. W jego cieniu zaprojektowano kącik wypoczynkowy.


Czytaj więcej...

Projekt nowoczesnego ogrodu miejskiego

nowoczesny ogród miejski, newgreen.pl

Ogródek przy domu szeregowym o powierzchni 95 m2 . Ogród miał być podporządkowany nowoczesnej bryle domu i utrzymany w stylu minimalistycznym. Właściciele chcieli, aby znalazło się w nim miejsce na rzeźbę – pamiątkę rodzinną.


Czytaj więcej...

Projekt ogrodu na działce letniskowej

ogród na działce letniskowej, newgreen.pl

Dawne gospodarstwo podzielono i przekształcono na działkę wypoczynkową. Zabudowania gospodarcze przebudowano na domek letniskowy, zaś najbliższy teren wokół nich (o powierzchni 1000m2) przekształcono w ogród ozdobny. Pozostałą część działki zajmuje sad owocowy.


Czytaj więcej...

Projekt ogrodu przy domu szeregowym

Ogród przy domu szeregowym, newgreen.plOgród przy domu szeregowym o powierzchni 800 m2,  w niewielkim mieście.  Właścicielami jest młode małżeństwo z dójką dzieci w wieku 1 i 3 lata.


Czytaj więcej...

Koncepcje ogrodu rezydencjonalnego

ogród rezydencjonalny planTrzy szkice projektu ogrodu przy rezydencji podwarszawskiej. Ogród o powierzchni 2200 m2 znajduje się na obrzeżach Warszawy, w miejscowości willowej. Głównym elementem ogrodu jest rozległy trawnik, widoczny z okien salonu. Wokół trawnika poprowadzono ścieżkę spacerową, zaś główną oś widokową zaakcentowano fontanną naścienną.


Czytaj więcej...

Projekt ogrodu przy domu letniskowym

Ogród przy domu letniskowym, newgreen.pl Działka letniskowa o powierzchni 1100 m2, we wsi w północno-wschodniej części Polski. Na działce postawiono przeniesiony stary dom drewniany. Zaplanowano również domek na narzędzia.

Właściciele ogrodu chcieli mieć ogród w stylu angielskimtonący w kwiatach (dekoracyjny szczególnie w okresie letnim i jesiennym), z oczkiem wodnym i częścią użytkową – sadem owocowym i ogródkiem warzywnym


Czytaj więcej...

Dwie koncepcje małego ogrodu miejskiego

mały ogród miejski, newgreen.pl Ogród o powierzchni 460 m2, przy bliźniaku w centrum dużego miasta. Właścicielką jest młoda kobieta. Dom o nowoczesnej bryle narzucił charakter ogrodu, który miał być utrzymany w stylu nowoczesnym, odznaczać się minimalizmem (regularnym układem i oszczędnym doborem gatunkowym), a jednocześnie zaskakiwać oryginalnością. Także materiały zastosowane w ogrodzie podporządkowano tym, których użyto wewnątrz domu – kominkowi i donicy z czarnego łupka, oraz drewnianej podłodze w salonie.


Czytaj więcej...

Starsze artykuły