NewGreen - architekt krajobrazu

Czas na ogród

projektowanie ogrodów | architektura krajobrazu

Visit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On TwitterCheck Our FeedVisit Us On LinkedinVisit Us On Pinterest

Blog

Zapraszamy do odwiedzania naszego bloga. Znajdziecie tu ciekawe informacje, związane z szeroko pojętą tematyką ogrodową – między innymi o targach, konferencjach, wystawach i innych wydarzeniach. Będziemy też Wam na bieżąco przypominać o zabiegach pielęgnacyjnych, jakich aktualnie potrzebuje Wasz ogród.

Świąteczne dekoracje w ogrodzie

świąteczne dekoracje ogroduPogoda w żadnym stopniu nie wskazuje na to, że już za moment święta. Aby poczuć świąteczną atmosferę chętnie dekorujemy nie tylko nasze mieszkania, ale również ogrody.


Czytaj więcej...

Pobudka !

rozkwitająca śnieżyczka-przebiśniegW tym roku wcześnie, ale już możemy mówić o przedwiośniu. Po ostatnim ociepleniu kwitną już niektóre krzewy zakwitające zimą, a z ziemi wychodzą pierwsze wiosenne rośliny cebulowe. Pogoda przypomina nam, że już pora przygotować się na nadchodzący sezon w ogrodzie.


Czytaj więcej...

Pamiętajmy o zwierzętach w czasie upałów!

ptaki w ogrodzieTemperatury powietrza w ostatnich dniach nie oszczędzają nas. Kolejna fala upałów jutro ma osiągnąć kulminację. Nie zapominajmy w tym okresie o zwierzętach.


Czytaj więcej...

Jak należy przygotować się do wiosennych prac ogrodowych

sekator ogrodowyZima nadal nie odpuszcza, ale prognozy pogody wreszcie powiały optymizmem. Od połowy tygodnia temperatury mają być dodatnie, niestety na razie tylko w dzień. W nocy nadal będą występowały przymrozki.

Jednak możemy się już zacząć przygotowywać do rozpoczęcia prac ogrodowych. Ostatnie zimne dni wykorzystajmy na konserwację sprzętu i narzędzi ogrodniczych oraz dokupienie zużytych lub brakujących.


Czytaj więcej...

Zimą również pamiętajmy o ogrodach

zima w ogrodzie, newgreen.plChoć nieco spóźniona, nareszcie nadeszła prawdziwa zima – z mrozem i śniegiem. Pomimo iż jest to okres spoczynku roślin, właściciele ogrodów muszą pamiętać o kilku ważnych zabiegach pielęgnacyjnych, aby ogród dobrze przetrwał ten trudny okres.


Czytaj więcej...

Pora sadzić zimowity!

Zimowit jesienny (Colchicum autumnale), newgreen.plCo prawda jeszcze lato w pełni ? i to wyjątkowo upalne. Panujące obecnie temperatury sprawiają, że raczej nie myślimy jeszcze o nadchodzącej jesieni, a jednak – jeśli chcemy urozmaicić nasze jesienne rabaty o zimowity, musimy o to zadbać właśnie teraz.


Czytaj więcej...

Pierwszy dzień wiosny!

kwitnące wielobarwne krokusyDziś nad ranem rozpoczęła się astronomiczna wiosna, natomiast od jutra ? 21 marca ? będziemy cieszyli się wiosną kalendarzową. Dni będą coraz dłuższe, a w ogrodach zaczną rozwijać się kolejne wiosenne kwiaty ogrodowe.


Czytaj więcej...

Co tak pięknie pachnie?

Daphne-mezereum (wawrzynek-wilczelyko)Jednym z pierwszych krzewów kwitnących wiosną jest niepozorny wawrzynek wilczełyko. Niepozorny?. ? No może faktycznie w ciągu sezonu nie zwraca na siebie uwagi niczym szczególnym ? jest to niewielki krzew, nie wyróżniający się ani szczególnie dekoracyjnymi liśćmi ani pokrojem, a jednak mimo to na przedwiośniu trudno jest przejść koło niego obojętnie. A to właśnie za sprawą jego niezwykle intensywnie pachnących kwiatów.


Czytaj więcej...

Dlaczego tak bardzo lubię jesień?

Klon-palmowy-(Acer-palmatum)-jesieniaW moim prywatnym rankingu trwa odwieczna walka o pierwsze miejsce na najpiękniejszą porę roku. Jak co roku, nie mogę się zdecydować czy wiosna – i jej tulipany (to już bezsprzecznie mój numer jeden pośród kwiatów ogrodowych), pierwsze kwiaty po długich zimowych miesiącach, no i świeża wiosenna zieleń – góruje nad jesienią, czy na odwrót… Ponieważ jednak właśnie trwa – i to w tym roku wyjątkowo długa i ciepła – mogę z czystym sumieniem napisać:  Jesień to najpiękniejsza pora roku!


Czytaj więcej...

Pora zacząć dokarmiać ptaki

szpak, newgreen.plZbliża się listopad, dla ptaków pozostających u nas na zimę to ostatnie chwile, aby zgromadzić wystarczające zapasy tłuszczu, pozwalające im przetrwać nadchodzącą zimę. Jeśli chcemy pomóc ptakom, dokarmiając je zimą powinniśmy zacząć robić to właśnie teraz ? na początku listopada. Dzięki temu pomożemy im zgromadzić odpowiednią tkankę tłuszczową, po drugie ptaki zdążą przed zimą ?zapamiętać? gdzie w najbliższych miesiącach będą mogły znaleźć pokarm ? pamiętajmy więc, aby nie zmieniać w czasie zimy teraz wybranego miejsca na ptasią stołówkę.


Czytaj więcej...

Starsze artykuły