NewGreen - architekt krajobrazu

Czas na ogród

projektowanie ogrodów | architektura krajobrazu

Visit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On TwitterCheck Our FeedVisit Us On LinkedinVisit Us On Pinterest

Tereny publiczne

Projekt modernizacji ogrodu społecznościowego, Warszawa

ogrod-spolecznosciowy-Warszawa

Projekt modernizacji ogrodu przy Centrum Pomocy Społecznej w Warszawie Śródmieściu, w ramach realizacji projektu z budżetu partycypacyjnego pod nazwą ?Świętojerski ogród seniora?.

Ogród o powierzchni 2560 m2 z założenia ma stanowić ogród społecznościowy – rodzaj miejskiej oazy, w której odpocząć będą mogli nie tylko pensjonariusze ośrodka, ale również mieszkańcy okolicznych bloków, a także turyści


Czytaj więcej...

Projekt zieleni przyulicznej, Tłuszcz

projekt zieleni przyulicznej, newgreen.pl

Projekt zieleni przyulicznej przy projektowanym wiadukcie drogowym nad torami linii kolejowej oraz przy przebudowywanej drodze wojewódzkiej nr 634 w Tłuszczu.

W projekcie zastosowano gatunki roślin dobrze znoszące warunki miejskie, panujące w pobliżu ulic, czyli znoszące zanieczyszczenia przemysłowe (komunikacyjne), złe warunki glebowe oraz okresowe susze i upały.


Czytaj więcej...

Projekt nasadzeń przyulicznych, Warszawa

projekt-zieleni-przyulicznejProjekt zieleni przyulicznej w ramach projektu zagospodarowania terenu przy  zachodnim odcinku II linii metra w Warszawie wraz z projektem nasadzeń zastępczych,  kompensujących usuwaną roślinność wysoką (drzewa i krzewy) kolidującą z planowaną inwestycją.


Czytaj więcej...

Koncepcja rewaloryzacji parku zdrojowego w Horyńcu-Zdroju

Koncepcja rewaloryzacji parku zdrojowego w Horyńcu-Zdroju, newgreen.plXIX-wieczny park, leżący w centrum miejscowości uzdrowiskowej Horyniec-Zdrój. Pierwotnie był to park o charakterze krajobrazowym. Pomimo wpisu do rejestru zabytków, z czasem obiekt uległ znacznemu zniszczeniu ? jego powierzchnia została okrojona (obecnie wynosi ok. 10 ha), wprowadzono nasadzenia roślinne zaburzające pierwotny układ kompozycyjny, pojawiły się też liczne samosiewy. Także z bogatego dawniej programu parku do dziś zachowało się niewiele. 


Czytaj więcej...

Projekt placu przed muszlą koncertową

Plac przed muszlą koncertową, newgreen.pl Plac spacerowo-wypoczynkowy przed muszlą koncertową w zmodernizowanym parku. Muszla połączona jest z kawiarnią, stąd też układ placu podyktowany był nie tylko lokalizacją muszli – należało wyznaczyć miejsce na ogródek kawiarniany, a także ciągi spacerowe.


Czytaj więcej...

Koncepcja modernizacji parku kultury w Powsinie

Koncepcja modernizacji parku kultury w Powsinie, newgreen.plPark powstał w latach 40-tych XX w. jako ośrodek sportowo-rekreacyjny i tę funkcję pełni do dziś. Przedstawia szeroką ofertę zarówno rekreacyjno-sportową (boiska, siłownia, kręgielnia, bilard, sauna, siłownia) jak i kulturalną (koncerty, festyny, teatr i kino pod chmurką, wystawy, imprezy dydaktyczno-rozrywkowe), uzupełnioną kawiarniami klubami i restauracjami. Wszystko to daje wszechstronne możliwości wypoczynku. Park leży na granicy rezerwatu Las Kabacki im. S. Starzyńskiego, zajmuje powierzchnię 50 hektarów. Opracowaniem objęto północną część parku o powierzchni 12,5 hektara.


Czytaj więcej...

Projekt placu zabaw

Plac zabaw, newgreen.pl Projekt placu zabaw, będącego elementem zmodernizowanego parku. Teren podzielono na kilka placyków o zróżnicowanych funkcjach i przedziałach wiekowych, rozdzielonych grupami roślin ozdobnych. Poszczególne placyki wydzielono za pomocą różnych kolorów nawierzchni syntetycznej. Nawierzchnie urozmaicono kolorowymi kulami, służącymi za siedziska.


Czytaj więcej...

Projekt galerii plenerowej

Galeria plenerowa, newgreen.pl Galeria jest  częścią zmodernizowanego parku zabytkowego w miejscowości uzdrowiskowej. Leży ona na zakończeniu głównej alei parkowej, w miejscu, gdzie historycznie znajdowało się ujęcie wody leczniczej. Miejsce dawnego ujęcia wody zaakcentowano fontanną o nowoczesnej formie.


Czytaj więcej...