NewGreen - architekt krajobrazu

Czas na ogród

projektowanie ogrodów | architektura krajobrazu

Visit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On TwitterCheck Our FeedVisit Us On LinkedinVisit Us On Pinterest

Projekt ogrodu na długiej wąskiej działce, Bodzentyn

ogrod-nowoczesny-z-basenemOgród o powierzchni 2500 m2 na obrzeżach Bodzentyna (niewielkie miasto w  województwie świętokrzyskim, powiat Kielecki) zaprojektowano dla małżeństwa z dwójką małych dzieci. Kształt działki – długi i stosunkowo wąski – oraz rozmieszczenie budynków narzuciły wyraźny podział ogrodu na trzy części.

Pierwszą część stanowi reprezentacyjny przedogródek z miejscami parkingowymi dla gości typu zielony parking. Dalej, pomiędzy budynkiem mieszkalnym a altaną ogrodową, zaprojektowano część wypoczynkową z basenem ogrodowym. Obok basenu zaprojektowano prysznic ogrodowy. Ze względu na garaże znajdujące się przy altanie poprowadzono dojazd utwardzony do tej części ogrodu. Część wypoczynkowa ogrodu, podobnie jak część frontowa, została zaprojektowana w stylu nowoczesnym, w którym dominują proste linie i wyraźne podziały.

W altanie ogrodowej zaprojektowano letnią kuchnię z jadalnią ogrodową. Za altaną ogrodową zaprojektowano ogród dla dzieci. Ma on charakter swobodny, naturalistyczny. Tutaj, zamiast trawnika, zaprojektowano łąkę kwietną z koszonymi polanami, na których umieszczono duże wielofunkcyjne urządzenie dla dzieci oraz miejsce na ognisko. Znalazło się tu również miejsce na kilka drzew i krzewów ogrodowych oraz ogródek warzywny.

W doborze gatunkowym roślinności zadbano o to, aby kompozycja była dekoracyjna przez cały rok. Na prośbę Inwestora oddzielono się do sąsiadujących działek za pomocą drzew iglastych. Zaprojektowano też nasadzenia z niskich drzew liściastych o dekoracyjnym pokroju, będących ozdobą ogrodu również w okresie bezlistnym. W części swobodnej ogrodu, przeznaczonej dla dzieci, dominują rodzime gatunki drzew i krzewów, komponujące się z otaczającym krajobrazem.

 

 

Projekt ogrodu przy domu letniskowym na Mazurach
Projekt ogrodu przy domu jednorodzinnym, Radom
Projekt małego ogrodu przy domu szeregowym, Wrocław
Projekt balkonu w dwóch wariantach, Kraków
Koncepcja modernizacji parku kultury w Powsinie
Projekt nowoczesnego ogrodu przydomowego, Łódź
Projekt ogrodu pod miastem, Płock
Projekt małego ogrodu przy domu szeregowym, Wadowice
Projekt małego ogrodu przy domu szeregowym, Wrocław
Style ogrodowe cz. 2. Ogród formalny (francuski)
Projekt ogrodu na działce letniskowej, Radom
Jak wybrać miejsce na kuchnię ogrodową
Bonsai. Żywe dzieło sztuki w Twoim ogrodzie.
Projekt ogrodu przydomowego, Poznań
Projekt modernizacji ogrodu społecznościowego, Warszawa
Projekt ogrodu z zadaszonym tarasem oraz fontanną, Stalowa Wola