NewGreen - architekt krajobrazu

Czas na ogród

projektowanie ogrodów | architektura krajobrazu

Visit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On TwitterCheck Our FeedVisit Us On LinkedinVisit Us On Pinterest

Projekt nowoczesnego ogrodu z basenem, Warszawa

przedogródek nowoczesnyOgród o powierzchni 1100m2 pod Warszawą. Właścicielami jest małżeństwo z trójką dzieci w wieku szkolnym. Istniejące różnice terenowe wykorzystano do podziału ogrodu na dwie części o odmiennych funkcjach i charakterze. Obie części oddzielono od siebie grupami drzew, a przejście między nimi podkreślono schodami terenowymi i pergolą.

 

Część ogrodu, bezpośrednio przylegającą do domu o nowoczesnej bryle, utrzymano w stylu nowoczesnym,  minimalistycznym. Obok tarasu zaprojektowano podłużny kanał wodny i rozległy trawnik z małym placykiem wypoczynkowym. Z roślinności dominują w tej części ogrodu gatunki o stonowanej, zielonej kolorystyce, znalazło się tu wiele roślin strzyżonych w regularne kształty. Stonowaną kompozycję roślinną urozmaicono gatunkami o wyrazistych barwach kwiatów i oryginalnych kształtach – miedzy innymi trawami ozdobnymi, czosnkiem olbrzymim, juką, czy liliowcami.

Druga część ogrodu stanowić miała królestwo dzieci. Dlatego też znalazł się tu basen ogrodowy, boisko sportowe, a także niewielki sad owocowy, w cieniu którego rozpięto hamak. Poza dużym trawnikiem, zaprojektowano tu także łąkę kwietną, obsypaną barwnymi kwiatami. W tej części ogrodu posadzono też krzewy kwitnące o pachnących kwiatach, jak m.in. lilaki, jaśminowce, bzy czarne – takie, które mają przywoływać na myśl beztroskie wakacje na wsi.

Aby, pomimo odmiennego charakteru obu części, ogród stanowił harmonijną kompozycyjną całość, nadano mu wyraźny regularny, geometryczny układ.

 

Kupujemy rośliny do ogrodu
Projekt nowoczesnego ogrodu prywatnego, Poznań
Projekt placu przed muszlą koncertową
Style ogrodowe cz. 1. Ogród angielski
Style ogrodowe cz. 7. Ogród naturalistyczny
Style ogrodowe cz. 8. Ogród japoński
Projekt ogrodu w stylu śródziemnomorskim, Łódź
Ogród łatwy w utrzymaniu
Projekt ogrodu kwiatowego, Warszawa
Projekt małego ogrodu przy domu szeregowym, Wrocław
Projekt balkonu w dwóch wariantach, Kraków
Projekt ogrodu na działce letniskowej, Radom
Jak zaprojektować mały ogród, aby wydawał się większy
Projekt ogrodu w stylu śródziemnomorskim, Łódź
Projekt nowoczesnego ogrodu przydomowego, Łódź
Projekt małego ogrodu przy domu szeregowym, Wadowice