NewGreen - architekt krajobrazu

Czas na ogród

projektowanie ogrodów | architektura krajobrazu

Visit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On TwitterCheck Our FeedVisit Us On LinkedinVisit Us On Pinterest

Projekt ogrodu przydomowego, Poznań

projekt ogrodu przydomowego, newgreen.plOgród o powierzchni 1100 m2 pod Poznaniem zaprojektowano w stylu nowoczesnym. Dominują w nim proste linie nawierzchni ogrodowych i geometryczne rabaty roślinne, dzięki czemu teren wyraźnie podzielony jest na wnętrza ogrodowe o zróżnicowanych funkcjach. Projekt ogrodu stworzono dla młodego małżeństwa z dwójką dzieci.

W części frontowej ogrodu, poza wjazdem i niewielkim przedogródkiem, przewidziano dodatkowe miejsce parkingowe (tzw. zielony parking). Z tyłu domu zaprojektowano duży trawnik o regularnym kształcie, przylegający do istniejącego placu zabaw dla dzieci. Istniejący taras rozbudowano, otoczono go wyniesionymi donicami oraz zbiornikiem wodnym o regularnym kształcie, obok niego powstał niższy taras, na którym ustawiono komplet mebli wypoczynkowych. Dodatkowo zaprojektowano obniżony taras na trawniku (wgłębnik), pełniący funkcję letniej jadalni, a za nim – placyk z miejscem na ognisko. Z tyłu domu zaprojektowano ogródek warzywny. Projekt ogrodu obejmował również projekt ogrodzenia, wraz z wiatą śmietnikową oraz przylegającym do ogrodzenia pomieszczeniem gospodarczym i drewutnią.

Kompozycję roślinną po części zdeterminowały istniejące już drzewa i krzewy. Trzon kompozycji roślinnej stanowią rośliny iglaste i zimozielone, co zapewni dekoracyjność założenia przez cały rok. Aby  jednak kompozycja nie była monotonna, wprowadzono kilka akcentów kolorystycznych i pokrojowych, jak krzewy kwitnące o różnych porach roku (m.in. wrzosy i wrzośce, tawuły, magnolia, budleja, lawenda, azalie i różaneczniki), juki karolińskie, klon palmowy o czerwonych liściach, czerwonolistne pęcherznice, czy żółtolistny jaśminowiec, a także kwitnące byliny i trawy ozdobne (które zdobić będą ogród także w okresie zimowym). Część zaprojektowanych rabat ma charakter rabat żwirowych – z jednej strony podkreślają one nowoczesny charakter ogrodu, z drugiej zaś ograniczają konieczne zabiegi pielęgnacyjne.

  

 

Projekt ogrodu przy domu szeregowym, Radom
Projekt małego ogrodu przy domu szeregowym, Wrocław
Projekt placu przed muszlą koncertową
Style ogrodowe cz. 2. Ogród formalny (francuski)
Style ogrodowe cz. 4. Ogród wiejski (rustykalny)
Style ogrodowe cz. 6. Ogród nowoczesny
Od czego zacząć projektowanie ogrodu?
Projekt małego ogrodu przy domu szeregowym, Wadowice
Kupujemy rośliny do ogrodu
Projekt nowoczesnego ogrodu miejskiego, Warszawa
Jak wybrać miejsce na kuchnię ogrodową
Projekt ogrodu w stylu śródziemnomorskim, Łódź
Wyposażenie kuchni ogrodowej
Dwie koncepcje przebudowy tarasu przy domu szeregowym, Tarnów
Projekt małego ogrodu przy domu szeregowym, Wadowice
Trendy w projektowaniu ogrodów w 2020 roku