Koncepcja ta miała na celu zatarcie ostrej granicy pomiędzy istniejącymi tarasami, a ogrodem i połączenie ich ze sobą optycznie i funkcjonalnie. Wydzielono 3 tarasy o różnej funkcji, które stopniowo przechodzą do ogrodu, stanowiąc płynne przejście do dalszych jego części. Zakłada także ingerencję w obecne ukształtowanie terenu. Skarpa koło tarasu z jednej została wyrównana i oparta na murku oporowym, w który wkomponowano murowany grill ogrodowy. Zarówno murek oporowy jak i grill zaprojektowano z tego samego materiału, z którego wykonane są istniejące murki (łupek kamienny).
Zmieniono też istniejący układ schodów tak, aby prowadziły zarówno do tarasu położonego niżej, jak i do projektowanej kuchni letniej z grillem. Przy schodach zaprojektowano podniesioną rabatę, zbudowaną z cegły (tej samej, jakiej użyto do budowy domu). Przy tarasie położonym niżej przewidziany jest niewielki zbiornik wodny z fontanną, połączoną z wyniesioną rabatą. Korzystając z istniejących różnic terenowych na działce zaprojektowano trzeci taras, lekko obniżony w stosunku do pozostałych, pełniący funkcje letniej jadalni.
Oba istniejące tarasy , a także łączące je schody wyłożono deskami drewnianymi, bądź kompozytowymi, dzięki czemu stanowić będą one przedłużenie domu. Nawierzchnię przy grillu zaprojektowano z kostki kamiennej, zaś przy letniej jadalni ? z płyt kamiennych poprzerastanych trawą.