NewGreen - architekt krajobrazu

Czas na ogród

projektowanie ogrodów | architektura krajobrazu

Visit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On TwitterCheck Our FeedVisit Us On LinkedinVisit Us On Pinterest

Koncepcja rozbudowy tarasu przy domu jednorodzinnym, Wrocław

koncepcja rozbudowy tarasuKoncepcja ta miała na celu zatarcie ostrej granicy pomiędzy istniejącymi tarasami, a ogrodem i połączenie ich ze sobą optycznie i funkcjonalnie. Wydzielono 3 tarasy o różnej funkcji, które stopniowo przechodzą do ogrodu, stanowiąc płynne przejście do dalszych jego części. Zakłada także ingerencję w obecne ukształtowanie terenu. Skarpa koło tarasu z jednej została wyrównana i oparta na murku oporowym, w który wkomponowano murowany grill ogrodowy. Zarówno murek oporowy jak i grill zaprojektowano z tego samego materiału, z którego wykonane są istniejące murki (łupek kamienny).

Zmieniono też istniejący układ schodów tak, aby prowadziły zarówno do tarasu położonego niżej, jak i do projektowanej kuchni letniej z grillem. Przy schodach zaprojektowano podniesioną rabatę, zbudowaną z cegły (tej samej, jakiej użyto do budowy domu). Przy tarasie położonym niżej przewidziany jest niewielki zbiornik wodny z fontanną, połączoną z wyniesioną rabatą. Korzystając z istniejących różnic terenowych na działce  zaprojektowano trzeci taras, lekko obniżony w stosunku do pozostałych, pełniący funkcje letniej jadalni.

Oba istniejące  tarasy , a także łączące je schody wyłożono deskami drewnianymi, bądź kompozytowymi, dzięki czemu stanowić będą one przedłużenie domu. Nawierzchnię przy grillu zaprojektowano z kostki kamiennej, zaś przy letniej jadalni – z płyt kamiennych poprzerastanych trawą.

 

Kupujemy rośliny do ogrodu
Projekt balkonu w dwóch wariantach, Kraków
Projekt tarasu żwirowego przy domu wolnostojącym, Warszawa
Pies w ogrodzie. Cz. 1
Pies w ogrodzie. Cz. 2
Dwie koncepcje przebudowy tarasu przy domu szeregowym, Tarnów
Projekt ogrodu przy domu jednorodzinnym, Tarnów
Projekt nowoczesnego ogrodu miejskiego, Poznań
Projekt ogrodu przy domu jednorodzinnym, Radom
Style ogrodowe cz. 2. Ogród formalny (francuski)
Pies w ogrodzie. Cz. 2
Projekt ogrodu w stylu śródziemnomorskim, Łódź
Wyposażenie kuchni ogrodowej
Projektowanie kuchni ogrodowej
Od czego zacząć projektowanie ogrodu
Projekt ogrodu przydomowego, Poznań