NewGreen - architekt krajobrazu

Czas na ogród

projektowanie ogrodów | architektura krajobrazu

Visit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On TwitterCheck Our FeedVisit Us On LinkedinVisit Us On Pinterest

Projekt ogrodu przy domu jednorodzinnym

projekt grodu przy domu jednorodzinnym, newgreen.plOgród o powierzchni 645,5 m2 zaprojektowano w stylu nowoczesnym, co podkreślają zarówno użyte materiały jak i proste, czytelne linie całego układu i minimalistyczny charakter kompozycji. Właścicielami ogrodu jest młode małżeństwo z małym dzieckiem.

W części frontowej ogrodu, na życzenie inwestora, zaprojektowano miejsca parkingowe. Z tyłu domu wydzielono dwa wnętrza ogrodowe – pierwsze z nich stanowi duży trawnik otoczony roślinami ujętymi w geometryczne rabaty, natomiast drugi – żwirowy plac zabaw, na którym z czasem będzie można zbudować altanę ogrodową, bądź miejsce na ognisko. Granicę między tymi wnętrzami podkreślono prostokątną rabatą żwirową.

Istniejący gęsty szpaler żywotników, rosnących wzdłuż granicy z sąsiadem, wykorzystano jako tło dla dużych bloków z betonu stanowiących akcent architektoniczny, który urozmaici rabaty roślinne. W tylnej części ogrodu zaprojektowano niewielki placyk na kompostownik, zasłonięty roślinami zimozielonymi. W wąskim przejściu pomiędzy częścią frontową a tylną ogrodu zaprojektowano dużą drewutnię.

Roślinność zaprojektowano tak, aby jej pielęgnacja nie była pracochłonna, stąd duży udział roślin iglastych i zimozielonych. Aby kompozycja nie była monotonna wprowadzono kilka akcentów kolorystycznych i pokrojowych, jak klon palmowy, kalina japońska, magnolia, czy żółtolistny jaśminowiec.

 

 

Projekt ogrodu kwiatowego
Projekt nowoczesnego ogrodu prywatnego
Projekt ogrodu przy domu szeregowym
Projekt altany ogrodowej w stylu orientalnym
Projekt stolika ogrodowego z zadaszeniem
Projekt ogrodu na działce letniskowej
Style ogrodowe cz. 4. Ogród wiejski (rustykalny)
Jak wybrać miejsce na kuchnię ogrodową
Kupujemy rośliny do ogrodu
Projekt ogrodu kwiatowego
Dwie koncepcje małego ogrodu miejskiego
Projekt ogrodu przy domu szeregowym
Pies w ogrodzie. Cz. 2
Style ogrodowe cz. 6. Ogród nowoczesny
Style ogrodowe cz. 7. Ogród naturalistyczny
Projektowanie kuchni ogrodowej